Sposób załatwiania spraw
Elektroniczna skrzynka podawcza
Godziny urzędowania sekretariatu
od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30
(sekretariat - parter)
dane teleadresowe
- tel./fax 44 647-22-63
- tel. 44 647-36-05
- e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl
SPRAWY PROWADZONE PRZEZ LICEUM
Załatwiane w sekretariacie
- Nabór uczniów, przyjmowanie i wydawanie dokumentów uczniów
- Wydawanie zaświadczeń dotyczących spraw uczniów.
Zaświadczenia o uczęszczaniu ucznia do szkoły wydaje się bezzwłocznie na ustną prośbę
ucznia lub rodzica/opiekuna prawnego. - Przygotowanie i wydawanie upoważnień.
- Przygotowanie i wydawanie legitymacji szkolnych.
- Deklaracje maturalne.
Informacje o terminie składania i sposobie wypełniania deklaracji maturalnych znajdują się na stronie - Przygotowanie i wydawanie duplikatów świadectw (.docx) [.docx, 13.11 kB]
- promocyjnych
- ukończenia szkoły
- dojrzałości (wydanych do roku 2004) oraz legitymacji szkolnej (.docx) [.docx, 12.53 kB]
- Wydawanie decyzji dotyczących zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego, nauki drugiego języka obcego, informatyki
- zwolnienie z nauki drugiego języka obcego (.docx) [.docx, 17.43 kB]
- zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego, informatyki (.docx) [.docx, 16.35 kB]
- orzeczenie lekarza o zwolnieniu z ćwiczeń (.docx) [.docx, 15.28 kB]
- Wydawanie decyzji w sprawie:
- indywidualnego nauczania (.docx) [.docx, 16.21 kB]
- indywidualnego programu lub toku nauczania (.docx) [.docx, 18.64 kB]
- Udostępnianie Statutu i uchwał organów liceum.
- Przyjmowanie wniosków o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela kontraktowego.
- Przyjmowanie i wysyłanie korespondencji
- Postępowanie w sprawach nieletnich
- Zamówienia publiczne
Załatwiane przez kierownika gospodarczego
- Akta osobowe pracowników
- Sprawy kadrowe: nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
- Sprawy z dostawcami mediów
- Umowy najmu
Załatwiane przez głównego księgowego
- Sprawy ZUS , Urzędu Skarbowego
- Wystawianie faktur
- Sprawy ubezpieczeń pracowników
Załatwiane przez pedagoga szkolnego
stypendia
PROCEDURY
Procedura 1.
Zwolnienie ucznia z ćwiczeń WF lub zajęć informatyki.
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia lub sam uczeń, (jeśli jest pełnoletni) kieruje do dyrektora liceum wniosek o zwolnienie z ćwiczeń WF lub zajęć informatyki (.docx) [.docx, 16.35 kB] wraz z załączoną opinią lekarza.
- Dyrektor liceum po zapoznaniu się z prośbą i opinią wydaje decyzję o zwolnieniu na czas określony w opinii lub o odmowie zwolnienia ucznia z ćwiczeń WF lub zajęć informatyki.
- Druk decyzji przygotowuje wicedyrektor w dwóch egzemplarzach. Jeden egzemplarz wydaje uczniowi. Odnotowuje wydanie decyzji w rejestrze.
- Uczeń po podpisaniu decyzji przez rodziców (opiekunów prawnych) zwraca ją do sekretariatu liceum.
- Nauczyciel WF lub informatyki w przypadku ucznia zwolnionego z ćwiczeń WF lub informatyki w dzienniku lekcyjnym wpisuje „zwolniony”.
- W przypadku zwolnienia ucznia z ćwiczeń WF lub zajęć informatyki wychowawca klasy w arkuszu ocen ucznia oraz na świadectwie zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje „zwolniony” lub „zwolniona”.
Procedura 2.
Zwolnienie ucznia z nauki drugiego języka obcego
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia z wadą słuchu lub głęboką dysleksją rozwojową mogą złożyć do poradni psychologiczno – pedagogicznej wniosek o wydanie opinii w sprawie zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego (.docx) [.docx, 17.43 kB]
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia z wadą słuchu lub głęboką dysleksją rozwojową składają w sekretariacie liceum wniosek o zwolnienie ucznia z nauki drugiego języka obcego wraz z opinią poradni psychologiczno – pedagogicznej.
- Dyrektor liceum po zapoznaniu się z wnioskiem i opinią wydaje decyzję o zwolnieniu na czas określony w opinii lub o odmowie zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego.
- Druk decyzji przygotowuje sekretarz szkoły w dwóch egzemplarzach. Jeden egzemplarz wydaje uczniowi. Odnotowuje wydanie decyzji w rejestrze.
- Uczeń po podpisaniu decyzji przez rodziców (opiekunów prawnych) zwraca ją do sekretariatu liceum.
- Nauczyciel drugiego języka obcego w przypadku ucznia zwolnionego z nauki tego języka w dzienniku lekcyjnym wpisuje „zwolniony.
- W przypadku zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego wychowawca klasy w arkuszu ocen ucznia oraz na świadectwie zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje „zwolniony”, „zwolniona”.
Procedura 3.
Indywidualne nauczanie
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia liceum występują do poradni psychologiczno- pedagogicznej z wnioskiem o wydanie orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania (.docx) [.docx, 16.21 kB] na podstawie np. zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia ucznia.
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia liceum występują do dyrektora liceum z wnioskiem o indywidualne nauczanie.
- Dyrektor liceum po otrzymaniu wniosku od rodziców (opiekunów prawnych) ucznia i zapoznaniu się z orzeczeniem ustala z uczniem lub jego rodzicami (opiekunami prawnymi) liczbę godzin (12-16) i rodzaj zajęć lekcyjnych ucznia.
- Dyrektor liceum występuje do Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z wnioskiem o przyznanie dodatkowych godzin i środków finansowych na indywidualne nauczanie, na czas określony w orzeczeniu o potrzebie indywidualnego nauczania, załączając
plan ucznia wraz z przydziałem nauczycieli. - Po zaakceptowaniu wniosku wychowawca układa plan lekcji i powiadamia ucznia oraz uczących go nauczycieli o terminach i miejscu prowadzenia lekcji. Tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania realizuje się w ciągu co najmniej 3 dni.
- Zajęcia indywidualnego nauczania są dokumentowane przez nauczycieli w dzienniku zajęć indywidualnych klasy, do której uczeń jest przypisany.
- Wychowawca ucznia odpowiada za kontakty z rodzicami ucznia, wypisuje świadectwo uczniowi, pośredniczy we wszystkich sprawach ucznia i liceum.
Procedura 4.
Indywidualny tok lub program nauki
- Rodzice (opiekunowie prawni) ucznia lub pełnoletni uczeń za zgodą rodziców, lub wychowawca klasy, lub nauczyciel uczący ucznia występują do dyrektora liceum za pośrednictwem wychowawcy klasy z wnioskiem o wydanie zgody na indywidualny program lub tok nauki (.docx) [.docx, 18.64 kB]
- Wychowawca klasy dołącza do wniosku opinię o predyspozycjach, możliwościach i oczekiwaniach ucznia. Opinia powinna także zawierać informacje o dotychczasowych osiągnięciach ucznia.
- Nauczyciel prowadzący zajęcia edukacyjne, których dotyczy wniosek o udzielenie zezwolenia na indywidualny program/tok nauki, opracowuje indywidualny program nauki lub akceptuje indywidualny program nauki opracowany poza szkołą, który uczeń ma realizować pod jego kierunkiem.
- Dyrektor liceum, po otrzymaniu wniosku i indywidualnego programu nauki, zasięga opinii rady pedagogicznej oraz opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
- Dyrektor liceum zezwala na indywidualny program lub tok nauki w przypadku pozytywnej opinii rady pedagogicznej i pozytywnej opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
- W przypadku zezwolenia na indywidualny tok nauki, umożliwiający realizację w ciągu jednego roku szkolnego programu nauczania z zakresu więcej niż dwóch klas, dyrektor liceum występuje o opinię do organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą. Wymagana jest pozytywna ocena.
- Dyrektor liceum, po udzieleniu zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki, wyznacza uczniowi nauczyciela—opiekuna i ustala zakres jego obowiązków.
Procedura 5.
Wydanie duplikatu legitymacji lub świadectwa
- W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej uczeń lub jego rodzic (opiekun prawny) może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej (.docx) [.docx, 12.53 kB] z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.
- Do wniosku o wystawienie duplikatu legitymacji załącza się zdjęcie oraz dowód opłaty skarbowej.
- Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu w wysokości 9 zł.
Wpłaty należy dokonać na konto:
III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Armii Krajowej 17, GETIN BANK 91 1090 2590 0000 0001 5216 0319 wpisując w tytule „ za wystawienie duplikatu .legitymacji szkolnej” i podając nazwisko właściciela dokumentu. - Duplikaty wydaje się z fotografią w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku.
- Duplikat odbiera osoba, na którą dokument jest wystawiony, a w szczególnych przypadkach osoba upoważniona przez właściciela dokumentu. Odbierający duplikat obowiązany jest wylegitymować się dokumentem tożsamości.
Procedura 6.
Wydanie duplikatów świadectw szkolnych
- W przypadku utraty oryginału świadectwa dojrzałości, ukończenia szkoły lub promocyjnego, uczeń lub absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu [.docx, 13.11 kB] z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat z określeniem:
- rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły/klasy)
- roku ukończenia szkoły/klasy
- Do wniosku załącza się dowód opłaty skarbowej.
- Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od od legalizacji dokumentu w wysokości 26 zł.
Wpłaty należy dokonać na konto:
III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Armii Krajowej 17, GETIN BANK 91 1090 2590 0000 0001 5216 0319 wpisując w tytule „ za wystawienie duplikatu świadectwa”. - Duplikaty wydaje się w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, jeżeli złożony wniosek zawiera wymagane informacje, a dokumentacja niezbędna do wystawienia duplikatu znajduje się w szkole.
- Duplikat wystawia się na druku według wzoru obowiązującego w dniu wydania oryginału świadectwa. Na duplikacie nie umieszcza się fotografii absolwenta.
- Jeżeli szkoła nie posiada dokumentacji przebiegu nauczania albo nie jest ona wystarczająca do wystawienia duplikatu, wydaje zaświadczenie stwierdzające, że wystawienie duplikatu nie jest możliwe.
- Na dokumencie, na podstawie którego wydano duplikat świadectwa, umieszcza się adnotację o wydaniu duplikatu, odnotowując tożsamość osoby odbierającej duplikat.
Odbierający duplikat obowiązany jest wylegitymować się dokumentem tożsamości.
Dziennik zmian strony
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 09-03-2023 - Edycja treści
- 04-11-2022 - Edycja treści
- 28-09-2017 - Edycja treści
- 03-12-2015 - Edycja treści
- 08-06-2015 - Edycja treści
- 20-03-2015 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 1760